Méregtelenítés garanciával Természetes méregtelenítés Nem génmanipulált Svájci minőség

Zácpa

ZácpaZácpa je stav, když k vyprázdnění stolice dochází příliš zřídka, jinými slovy k vyprázdnění dojde po více než dvou dnech, a vyprazdňování je zdlouhavé a těžkopádné, někdy až bolestivé.

Stává se, že zácpa je zapříčiněná ucpáním střev, což může poukazovat na závažné příčiny, a komplikace, které zácpa přináší, mohou být velmi nebezpečné. Navzdory tomu samotná zácpa málokoho přinutí obrátit se včas na lékaře.

Zácpa je příznakem nějaké poruchy, jejíž příčiny je potřebné objasnit, aby se zácpa dala patřičně léčit. Symptomatická léčba zácpy obvykle není dostačující, navzdory tomu mnoho lidí řeší problém zácpy pomocí projímadla a na lékaře se obracejí až tehdy, když zácpa přetrvává, anebo se už projevily i jiné, vážnější problémy.

Musíme si uvědomovat, že zácpa zabraňuje odstraňování toxických usazenin z těla, následkem čehož se v organismu rozběhnou různé toxické procesy. V důsledku toho pak následně vznikají závažné komplikace způsobené zácpou.

Zácpa - důvody vzniku a její léčba

Zácpa může vzniknout z různých důvodů, proto je na zjištění konkrétních příčin potřebná neustálá pozornost a lékařská vyšetření. Po odhalení příčin se zácpa léčí mnohem jednodušeji.

Mezi příčiny vzniku zácpy patří mechanické anebo funkční faktory. Zácpa může vzniknout nesprávným stravováním, různými hormonálními poruchami, dále jako vedlejší účinek některých léků, ale i otravou těžkými kovy. Protože zácpa může vzniknout v důsledku různých anomálií, je potřebné se včas obrátit na odborného lékaře, který stanoví diagnózu a začne s léčbou.

Pokud se zácpa třeba i odstraní, ať už je to klystýrem, projímadlem, anebo dokonce chirurgickým zákrokem, přece jen nejdůležitější je, abychom změnili stravovací návyky. Každopádně totiž ke vzniku tohoto onemocnění přispívá nesprávný způsob stravování.

Existují ale i speciální případy, když vznik zácpy způsobuje například věk postiženého pacienta - což jsou případy dětí. U dětí se často stává, že odmítají v případě nutkání na stolici přerušit hru, proto stolici zadržují - což pak samozřejmě vede k zácpě. Jde o velmi rozšířený dětský zlozvyk, a je potřebné na to dávat pozor, neboť když se to stane zvykem, zácpa se stane chronickou, což následně může vést ke vzniku komplikovaných onemocnění.

Nejen u dětí je běžné, že zácpa vzniká následkem častého zadržování stimulace na vyprázdnění střev anebo jiného psychického faktoru. I u dospělých je běžné, že např. toaletu na pracovišti nepovažují za místo vhodné na vyprázdnění, proto stimulaci na vyprazdňování stolice systematicky zadržují. Nejdříve to vede k chronické zácpě, pak ke změnám v trávicím procesu a v konečném důsledku může dojít k ucpání střev.

V ojedinělých případech se stává, že zácpa je vyvolaná rakovinou tlustého střeva. Týká se to hlavně starších lidí, proto je v jejich případě potřebné zácpě věnovat zvláštní pozornost.

Tak, jako každá jiná anomálie, i zácpa je onemocnění, kterému je jednodušší předcházet, než později léčit následky. V mnoha případech postačí změna životního stylu. To znamená zdravé stravování, stravu bohatou na vlákniny a pohyb. To je správná cesta k tomu, abychom se vzniku zácpy vyhnuli. Ve značné míře má rozhodující význam i množství vypité tekutiny za den.

Správným řešením na prevenci a léčbu zácpy je pravidelná očista střev, díky čemuž můžeme tomuto nepříjemnému stavu předejít.

Slim Tea®

Slim Tea® - Léčivý čaj pro detoxikaci a získání pravidelné stolice

Slim Tea® (pro pravidelnou stolici a detoxikaci) pomáhá navrátit normální funkci střev a umožňuje mít pravidelnou stolici. Laxativní účinek Slim Tea® pomáhá střevům při procesu detoxikace. Má uklidňující účinek na nervový systém, proto je vhodným nápojem před spaním. Neobsahuje kofein.