Méregtelenítés garanciával Természetes méregtelenítés Nem génmanipulált Svájci minőség

Lidský organismus jako továrna na jed

Toxiny v těleŠkodlivé látky pronikají do lidského organismu nejenom z okolí či prostřednictvím škodlivých mikroorganismů anebo parazitů. Toxické látky mohou vznikat také v organismu - v trávicím traktu, a to tehdy, když trávení neprobíhá správně.

Do krve by se měly dostávat pouze živiny jako produkty procesu trávení, nikoli toxické látky, které v těle vznikají při procesu kvašení a hnití. Potraviny by měly být důkladně stráveny, neměly by zahnívat. U některých lidí je velmi častým jevem, že trávení neprobíhá v pořádku a potrava v těle namísto trávení zahnívá. V tlustém střevě se tak rozmnožují hnilobné bakterie, které časem získávají nadvládu nad přirozenou střevní mikroflórou, čímž zabraňují správnému fungování střevní mikroflóry. Mezi jiným je tak znemožněno i produkování některých vitamínů (K2, B1, B12, atd.), což má pak na zdravé trávení nepříznivý vliv.

Škodlivé procesy v těle znásobuje také konzumace alkoholu, černého pepře, octu a jiných látek, které zabraňují příznivému bakteriálnímu procesu a narušují tak trávení. U mnoha lidí je jednou z hlavních příčin narušeného trávení právě konzumace nezdravých jídel. Potvrzuje to i fakt, že správně kombinovanými jídly se člověk může zbavit trávicích problémů, v případě, že nemají původ v nějakém závažném onemocnění (více o tomto tématu se můžete dočíst v knize od Kataríny Horákové : „Umění zdravě žít”, vydané ve vydavatelství Metro Media).

Nezdravé trávení - příznaky sebeotravy

Tlusté střevo a jeho roli v organismu (s tím úzce souvisí i trávení) můžeme přirovnat ke kanalizaci velkoměsta. Když se kanalizace ucpe, celá oblast se zaplaví odpadovou vodou.

Podobný proces probíhá také v organismu v případě, když trávení nefunguje správně a trávení není dokonalé. Když se střevo naplní odpadovými látkami vznikajícími v důsledku špatného trávení a vylučování, v organismu vznikají toxické látky. Nazýváme to sebeotravou – autointoxikací. V případě, že u sebe zpozorujeme byť jen jediný příznak z dolů uvedených, pravděpodobně se jedná o projev sebeotravy. To znamená, že je potřebné očistit organismus, aby se trávení normalizovalo.
Otestujte se!

TEST

Signály sebeotravy, nedostatečné trávení:

 • alergie, anebo přecitlivělost na potraviny,

 • zápach z úst, zapáchající plyny a stolice,

 • zácpa, průjem, drolivá stolice, nepravidelný pohyb střev,

 • častý pocit přetížení, influenza, prochladnutí,

 • nadýmání a plynatost, časté poruchy tenkého střeva,

 • časté bolení hlavy z neznámých důvodů,

 • všeobecné bolesti, které se přemísťují z místa na místo,

 • citlivost na mastná jídla,

 • nedostatek energie, chybějící vitalita z neznámého důvodu,

 • bolesti ve spodní části páteře,

 • snížená odolnost vůči infekcím,

 • potřeba dlouhého spánku,

 • bolesti jater, anebo žlučníku,

 • předmenstruační syndrom (PMS), zanícená prsa, vaginální infekce,

 • kožní problémy: vyrážky, černé tečky, zánět pokožky – akné.

Výsledek testu: pokud jste zaznamenali některý nebo více z vyjmenovaných příznaků, je pravděpodobné, že Váš organismus zápasí s problémy, které způsobuje trávení, a ty pak dále zapříčiňují další obtíže či nemoci. Aby se zabránilo vzniku vážných zdravotních problémů, doporučujeme, abyste pro odstranění obtíží s trávením nejenom přemýšleli nad nějakou vnitřní očistou (hlavně nad programem očisty střeva) a nad dodržováním dělené stravy, ale abyste neotáleli a udělali to co nejdříve.

Vyhodnocení: Každou buňku organismu může postihnout otrava, přičemž trávení probíhá s problémy. Když trávení neprobíhá správně, toxiny se nahromadí v nervové soustavě, a člověk se stává přecitlivělým a depresivním. Když se toxiny nahromadí v srdci, cítíme se slabí, když obsadí žaludek, jsme nafouklí, když postihnou plíce, náš dech bude odpuzující. Když se toxiny snaží „uniknout” přes pokožku, vznikají vyrážky, anebo je pokožka bledá a předčasně nabývá vrásky. Když se toxiny dostanou k uzlinám, cítíme se unavení, letargičtí, ochabuje sexualita a vypadáme mnohem starší, než je náš skutečný věk. Toxické látky, které vznikají v organismu, pokud nefunguje trávení, jsou nebezpečné tím, že se ze střeva dostávají do krve a ukládají se v tělesných tkáních.

ToxiClean®

ToxiClean® - Prémiový výživový doplněk na očistu jater

ToxiClean® jsme vyvinuli na odstranění nejčastěji se vyskytujících těžkých kovů (rtuť, olovo, kadmium, arzén, nikl, hliník) a jiných toxinů, přičemž pomáhá játrům a ostatním orgánům. Mnohé z aminokyselin jsou v procesu detoxikace nenahraditelné, jako například L-metionin, L-cystein, L-glutamin. Nejdůležitější je glutamin, který účinně bojuje s několika jedy, jako např. tabákový kouř, záření, výfukové plyny, chemikálie, drogy a jiné rakovinotvorné látky. L-cystein pomáhá při prevenci oxidace, pomáhá vázat těžké kovy, hlavně rtuť (přičemž pomáhá také vitamín C a selen).