Méregtelenítés garanciával Természetes méregtelenítés Nem génmanipulált Svájci minőség

Syndrom dráždivého střeva

Syndrom dráždivého střevaSyndrom dráždivého střeva je funkční porucha střev, která se projevuje hlavně problémy při vyprazdňování tlustého střeva. Obvykle se vyskytuje v pubertě nebo v rané dospělosti.

Syndrom dráždivého střeva vyvolává zejména stres, různé infekce, hormonální poruchy a intolerance na potraviny. Nejčastější příčinou jeho vzniku je dlouhodobá léčba antibiotiky, která narušují rovnováhu střevní flóry. Prvotními příznaky syndromu dráždivého střeva jsou: zlé trávení, citlivost na laktózu, bolesti žaludku, nadýmání, časté zácpy, pocity fyzické únavy a rovněž časté průjmy.

Syndrom dráždivého střeva a příčiny jeho vzniku

Syndrom dráždivého střeva je způsobený abnormálním pohybem střevní stěny, což vyvolává bolesti a další poruchy.

Nepravidelné fungování střev způsobuje, že pohyby střev jsou pro nemocného bolestivé, proto vzniká bolest žaludku a různé jiné obtíže. Často se objeví i takové příznaky, které zdánlivě nesouvisí s trávením, jako například bolest zad. Syndrom dráždivého střeva má v mnoha případech zánětlivý původ, ale může vzniknout i následkem antibiotické léčby nějakého zánětlivého onemocnění. Mnoho lidí si neuvědomuje následky stresu, přitom syndrom dráždivého střeva často vyvolává právě stres. Naše střeva reagují na stres velmi citlivě, stačí jen pomyslet, jak často máme průjmy během problémového období.

Syndrom dráždivého střeva a jeho diagnostika

Při diagnostice syndromu dráždivého střeva může na základě jeho příznaků velmi lehce dojít k omylu – může se považovat za jiné onemocnění trávicího traktu. Proto tato diagnostika není jednoduchá a vyžaduje mnohá vyšetření.

Když je podezření na symptom dráždivého střeva, základní lékařské vyšetření nestačí. Kromě tohoto vyšetření je nutné absolvovat kolonoskopické a ultrazvukové vyšetření střev hlavně proto, aby se mohla vyloučit onemocnění ostatních orgánů. Příznaky onemocnění na syndrom dráždivého střeva se ve velké míře podobají na onemocnění břišní sliznice, zánětu tlustého střeva a rakoviny, proto je na stanovení přesné diagnózy ultrazvukové a kolonoskopické vyšetření tlustého střeva bezpodmínečně nutné. Když se na základě vyšetření vyloučí všechna onemocnění s podobnými příznaky, pak je jednoznačné, že se jedná o syndrom dráždivého střeva.

Syndrom dráždivého střeva a jeho léčba

Syndrom dráždivého střeva není je porucha, která by se dala vyléčit kratší nebo delší léčbou léky. Jediná možná cesta léčby je změna životního stylu.

Onemocnění na syndrom dráždivého střeva vyžaduje v zájmu uzdravení vyhýbat se stresu anebo situacím vyvolávajícím stres, které jsou nejčastějšími příčinami nemoci. Nezbytný je pravidelný pohyb, který zlepšuje funkce střev a normalizuje jejich fungování.

Velmi důležité je, abychom se vzdali zlozvyků, které během vyprazdňování stolice odvádějí pozornost, jako je například čtení na toaletě. Podobnými zlozvyky jsou kouření, konzumace kávy a alkoholu, které jsou při onemocnění na syndrom dráždivého střeva zakázány, neboť ve velké míře nepříznivě ovlivňují už i tak abnormální fungování střev.

Pokud příznaky onemocnění na syndrom dráždivého střeva zesílí, střevní křeče můžeme zmírnit pomocí teplých obkladů břicha. Při zácpě může pomoci pití vlažné vody. Syndrom dráždivého střeva způsobuje střídání průjmů a zácpy.

Změna stravovacích návyků

Symptomy onemocnění na syndrom dráždivého střeva a stravovací návyky navzájem velmi úzce souvisejí, proto je potřebné změnit životní styl, i co se týká stravovacích návyků.

Během průjmu je nutné vyloučit z jídelníčku potraviny, které mají projímavý účinek anebo způsobují nadýmání. V první řadě jsou to luštěniny, sycené nápoje, pekařské výrobky z bílé mouky a kynutá těsta.

V případě zácpy se nedá dělat nic jiného, než zvýšit příjem vlákniny a příjem tekutin, což podporuje správné fungování střev a očistu stěny střev.

V případě onemocnění na syndrom dráždivého střeva je nutné z jídelníčku úplně vyloučit několik typů potravin. Těmito jídly jsou: sladkosti, zákusky a všechny potraviny, které obsahují hodně cukru. Je potřebné vyhýbat se mléčným výrobkům s vysokým obsahem tuku, červeným masům, dále kávě, alkoholu a všem polotovarům, které obsahují velké množství přídavných látek.

V případě onemocnění na syndrom dráždivého střeva se doporučuje konzumace probiotického jogurtu, hodně zeleniny a ovoce, ryby, drůbeže a neloupané rýže.

Při dodržení výše uvedených pravidel, lze dosáhnout výrazného zlepšení příznaků a dokonce i úplného uzdravení.

Zdroj:
http://www.bbc.co.uk/health/physical_health/conditions/ibs1.shtml

Program Clean Inside®

Co Vám nabízejí produkty Clean Inside® - očista střev?

Clean Inside® - očista střev v zájmu úplné očisty střev, detoxikace, zachování zdraví a vitality organismu obsahuje tři výrobky:

Prvním výrobkem je Clean Inside® - očista střev, což je vlákninový doplněk. Tento produkt je nejdůležitějším faktorem při tom, aby očista střeva proběhla optimálně. Pomocí vláknin z léčivých rostlin, které se nacházejí v produktu, předchází usazování dalších toxických látek...