Méregtelenítés garanciával Természetes méregtelenítés Nem génmanipulált Svájci minőség

Proč je vláknina potřebná?

Proč je vláknina potřebnáVláknina v potravě sehrává primární roli - zajišťovat ve střevě zvýšený objem tráveniny pro stimulaci střevních svalů. Vláknina je nápomocná tomu, aby zpracovaná potrava rychleji prošla zažívacím traktem bez jakýchkoliv problémů.

Proč vlastně vláknina zvyšuje objem obsahu střeva? Umožňuje to její schopnost zadržovat vodu, proto je tedy vláknina schopná zvyšovat objem obsahu střeva.

Během toho, jak ve vodě nerozpustná vláknina prochází přes střeva, zvyšuje se její objem, a zároveň funguje také jako „čistící kartáč“. Odstraní všechny sedimenty, které jsou pro organismus nepříznivé. Pokud se vláknina vyskytuje v potravě v dostatečně vysoké míře, dodává pocit sytosti, zabraňuje tak vzniku nadváhy, zácpy, přičemž snižuje riziko vyvinutí žil a hemoroidů.

Konzumování potravy, ve které se nachází vláknina v dostatečném množství, zmírňuje zvýšení hladiny glukózy v krvi po jídle, čímž snižuje zatížení pankreatu. To je velmi důležité zejména při cukrovce.

Vývoj rakoviny tlustého střeva ovlivňuje několik faktorů, jako jsou např. různé druhy tuků a jejich množství přijaté se stravou, příjem potravy, ve které se nachází vláknina v příliš malém množství atd. U lidí, u kterých se vláknina objevuje ve stravě v dostatečném množství, je pravděpodobnost vzniku rakoviny tlustého střeva nižší. Vláknina k tomu přispívá tak, že pohlcuje látky, které poškozují geny (mutageny) - karcinogenní látky - a urychluje jejich průchod zažívacím traktem.

Skutečnost, že vláknina urychluje průchod potravy ve střevě, snižuje dobu působení toxických látek, a zároveň zabraňuje vstřebávání cholesterolu a žlučových kyselin.

Ve vodě rozpustná vláknina absorbuje velké množství tekutiny a vytváří gelové struktury. Váže na sebe tuky a cholesterol, čímž přispívá ke snížení hladiny krevních tuků.

V neposlední řadě vláknina váže žlučové kyseliny, zabraňuje tvorbě žlučových kamenů a překyselení organismu.

Všeho moc škodí

Potravinářská vláknina v požadovaném množství se nachází především v celozrnných obilninách a v otrubách, v ovoci a zelenině.

Ale pozor! Vláknina při nadměrné konzumaci, hlavně pokud pochází pouze z jednoho zdroje, např. z otrub, může způsobit trávicí potíže. Proč tomu tak je? Protože ve stravě, jejímž obsahem je zejména vláknina, se nachází kyselina fytová, která váže minerály, jako jsou vápník anebo železo, přičemž může vzniknout jejich nedostatek. Proto se doporučuje, aby se i vláknina konzumovala jen s mírou!

Vláknina Clean Inside®

Vláknina Clean Inside® - Vlákninový doplněk pro očistu střev

Očista střev Clean Inside® je vlákninový doplněk, který pomocí vlákniny očistí tlusté střevo od nahromaděných usazenin a zabrání tvorbě nových usazenin. Pravidelné užívání očisty střev Clean Inside® zabezpečí, aby hleny, toxické látky a odpadní látky neucpávaly trávicí systém. Pomáhá udržet tlusté střevo čisté a napomáhá volnému a efektivnímu pohybu odpadních látek.