Méregtelenítés garanciával Természetes méregtelenítés Nem génmanipulált Svájci minőség

Problémy s trávením

Problémy s trávenímProblémy s trávením se projevují v několika formách. Jejich závažnost může být různá, ale v každém případě jsou nepříjemné, anebo mohou být až bolestivé.

Problémy s trávením se objevují bez ohledu na věk a pohlaví, včetně přecitlivosti některých dětí na mléko anebo na ostatní potravinové alergie.

Problémy s trávením mohou být způsobené také vlivem genetických zdrojů, a to dědičnosti, anebo důsledkem nezdravé životosprávy. Jednoho společného jmenovatel však mají všechny trávicí problémy - dají se odstranit, anebo přinejmenším lze alespoň snížit jeho negativní vlivy.

Když se objeví problémy s trávením, prvořadým úkolem je najít jejich příčiny. Dokud nezjistíme příčiny problémů s trávením, léčí se jen příznaky, čímž se však celkový stav může zhoršit.

Pokud jsou problémy s trávením dědičné, jejich léčba si vyžaduje zvýšenou pozornost a pomoc odborného lékaře. Odborný lékař dokáže na základě symptomů problém odhalit a následně doporučit také rady ohledně stravování, které zmenší rozsah obtíží, čímž lze předejít nepříjemnostem a bolestem.

I když existuje mnoho lidí, které trápí nějaká alergie na potraviny, tento typ trávicích potíží je navzdory tomu vzácný. Mnohem častěji jsou na příčině nesprávné stravování, sedavý způsob života a neustálý stres.

Protože se člověk s takovými trávicími potížemi potřebuje zdravě stravovat, přináší mu to často velké problémy. Domnívá se, že všechna stanovená pravidla není možné dodržet, a zároveň by to mnohé lidi příliš zatížilo i finančně.

Jen málokdo však pomyslí na to, že možná by stačil byť jen malý krůček, který ovšem může přinést obrovské změny. V mnoha případech je potřebné přemoci jen sílu zvyku, což nás finančně nic nestojí, jen trochu sebeovládání.

Když si člověk uvědomí např. negativní účinky cukru, jeho první myšlenkou je vyměnit cukr za med. Málokomu přijde na mysl, že by si měl raději zvykat na méně sladké chutě a cukr by neměl ničím nahrazovat.

To je jen jeden z mnoha příkladů, s jejichž pomocí by se problémy s trávením daly zmírnit. Mohli bychom vyjmenovat mnoho podobných příkladů, kde jde jen o vynechání potravin nepotřebných pro náš organismus.

Ať už jsou problémy s trávením, které nás trápí, jakéhokoliv typu, existuje několik potravin nebo pochutin, které při vyřazení z jídelníčku určitě mohou mít na odstranění problému jen a jen pozitivní vliv.

Na zdravotní stav každého člověka má vyřazení slazených nápojů a potravin s přídavnými látkami z jídelníčku rozhodně kladný vliv. V případě problémů s trávením můžeme někdy všechny příznaky dokonce úplně odstranit.

V mnoha případech jsou problémy s trávením způsobeny nedostatkem pohybu, dále neustálým stresem. Také tyto příčiny se dají eliminovat, vyžaduje si to jen trochu časové investice a trochu pozornosti.

Problémy s trávením jsou v mnoha případech způsobeny dlouhodobým nevhodným stravováním, což však samotná náhlá změna stravování nemůže vyřešit. Organismus je potřebné vyčistit důkladnou detoxikací a zbavit ho odpadních látek, což zároveň vyčistí i nejdůležitější tělesné orgány, průtok krve a střevní trakt, čímž se organismus zbaví dlouhodobě přítomných toxických látek.

Problémy s trávením mohou vzniknout i z nedostatku některých vitamínů a stopových prvků, které je potřebné nahradit ve formě doplňků výživy.

Toto všechno se dá učinit pro to, aby nás nepostihly problémy s trávením, anebo pro jejich odstranění a udržení už získaného dobrého stavu.

Swiss DigestFX®

Swiss DigestFX® - Enzymy na pomoc při trávení

Swiss DigestFX® je odborně vyvinutý doplněk zažívacích enzymů. Je to komplexní směs rostlinných enzymů, které jsou aktivní v širokém spektru pH na pomoc zažívání. Proteáza rozkládá proteiny, amyláza rozkládá uhlohydráty, lipáza rozkládá tuky. Celuláza rozkládá vlákninu a laktáza rozkládá laktózu (mléčný cukr). Bromelain a papain jsou enzymy, které účinkují především při trávení proteinů.