Méregtelenítés garanciával Természetes méregtelenítés Nem génmanipulált Svájci minőség

Příčiny zácpy

Příčiny zácpyZácpa je stav, při kterém bývá vyprazdňování stolice velmi vzácné, překračuje dvoudenní časový interval a množství vyprázdněné stolice je příliš malé. Může tomu být na vině několik příčin, avšak zácpa obvykle bývá buď příznakem nějakého onemocnění, anebo poruchy, a v zájmu vlastního zdraví je potřebné jí věnovat pozornost.

Zácpa může souviset i s dalšími nepříjemnostmi. Mezi nejčastější příznaky patří: bolesti hlavy, letargie, ospalost, vyčerpanost, nadýmání, bolesti břicha a žaludku, nechutenství, deprese.

Tyto příznaky jsou způsobeny hlavně zpětnou otravou, kterou zapříčiňuje zácpa, vznikající různými způsoby.

Často se vyskytuje u lidí, kteří se nezdravě stravují. Upřednostňují pekařské výrobky z bílé mouky, jídla s vysokým obsahem cukru anebo příliš mastná jídla. Ty velmi snadno přilnou na stěnu střeva, aniž by se vstřebaly.

Mezitím se vstřebá obsah vody z usazených zbytků jídel, v důsledku čehož na stěně střeva vzniká ztuhlá vrstva. Pod vlivem vzniklé ztuhlé vrstvy se stěna střeva zdeformuje, ztrácí pružnost a nežádoucí vrstva se stává čím dál tlustší. Vyprazdňování stolice se v důsledku toho stává bolestivým, anebo se dokonce tlusté střevo ucpe.

Zácpa může vzniknout z několika důvodů. Neustálý stres se v dnešní době považuje téměř za běžnou záležitost, avšak v jeho důsledku může docházet k problémům s trávením a výsledkem je pak zácpa.

Zácpa může vzniknout také díky dalšímu častému důvodu: sedavému způsobu života. Není nic neobvyklého, že lidé celý den vykonávají sedavou práci v kanceláři, přesto nemají vůbec žádný pohyb, nechodí na procházky, všude se vozí autem a namísto chůze po schodech používají výtah. V běžném životě pak vlastně vykonávají jen ten nejnutnější pohyb při přemisťování.

Toto může vést nejen k obezitě, ale také k problémům souvisejícím s obezitou, k problémům s trávením a k zácpě. Každý z nás má ve svých možnostech vynaložit trochu námahy, abychom se těmto problémům vyhnuli.

Zácpa se někdy dá odůvodnit také nesprávnými návyky z dětství. Děti obvykle nerady přerušují hry, takže jsou schopny zříct se i základních životních funkcí, často je proto potřebné je kontrolovat a upozorňovat.

U dětí se může i ve školním věku vyskytnout, že pokládají za neslušné vyžádat se na toaletu z vyučovací hodiny, proto raději potlačují přirozené reflexy. Takové potlačení způsobuje zpětné vlny, které stolici natlačí zpět do tlustého střeva. Následně vzniká zácpa, protože v těchto případech se voda vstřebává čím dál rychleji.

U některých dětí se stává, že potlačování stimulů přeroste ve zlozvyk, který je pak provází až do dospělosti, až dokud si člověk neuvědomí, jaké škody si tím způsobuje, a to nejen zácpu.

Mnozí lidé si myslí, že zácpa je pouhá nepříjemnost, anebo ji berou jen jako nutné zlo, avšak ve skutečnosti to není žádná maličkost. Zácpě lze předcházet uvědomělým stravováním. Pokud nenastanou těžké zdravotní problémy, vzniklé škody se dají napravit.

Nápravy slze dosáhnout jen pomocí takové detoxikace, která v plné míře podporuje očistu střev. I proto je program Clean Inside na očistu střeva vynikající volbou, protože ze střev odstraní nejen to, co tam nepatří, ale zároveň nahradí i užitečné střevní bakterie, které byly během detoxikace odstraněny, a které jsou pro organismus velmi potřebné.

Slim Tea®

Slim Tea® - Léčivý čaj pro detoxikaci a získání pravidelné stolice

Slim Tea® (pro pravidelnou stolici a detoxikaci) pomáhá navrátit normální funkci střev a umožňuje mít pravidelnou stolici. Laxativní účinek Slim Tea® pomáhá střevům při procesu detoxikace. Má uklidňující účinek na nervový systém, proto je vhodným nápojem před spaním. Neobsahuje kofein.