Méregtelenítés garanciával Természetes méregtelenítés Nem génmanipulált Svájci minőség

Nadýmání a plynatost

Nadýmání a plynatostV každodenním životě může nafouklé břicho způsobovat nepříjemné příznaky a bolesti. Problematika se týká čím dál tím většího počtu lidí, za což mohou v první řadě nesprávné stravovací návyky.

Nafouklé břicho se nejčastěji projeví tehdy, když během trávení vytvořené plyny nedokážou volně projít střevem. Nahromadí se, čímž zpomalují trávení, a to ještě více podporuje tvorbu plynů. Zpomalené trávení umožňuje ukládání škodlivých látek na střevní stěně, což následně způsobuje zdravotní komplikace.

Nafouklé břicho - důvody jeho nadmutí

Nafouklé břicho nejčastěji zapříčiňuje sedavý způsob života, na základě čehož se sníží pohyb střev, a to pak vede ke zvýšené plynatosti.

Nafouklé břicho může dále způsobit, že kvůli nedostatečně rychlému trávení a vstřebávání zůstane velké množství nestrávené potravy ve střevním traktu. Střevní bakterie je odbourají a jako metabolický produkt vzniká velké množství plynů, čehož důsledkem je nafouklé břicho. Není výjimkou, že v pozadí špatného trávení bývá celiakie, pankreatická disfunkce, anebo intolerance laktózy.

V některých případech může vzniknout nafouklé břicho i tehdy, když je omezené fungování tenkého střeva. Tento stav se vyskytuje obvykle jako pooperační komplikace.

Nafouklé břicho může vzniknout i následkem závažné, dlouhotrvající zácpy.

Rovněž je možné, že nafouklé břicho vznikne následkem funkcionálního ucpání, kdy žaludek a svaly střev fungují nedostatečně a nejsou schopné v plné míře zabezpečit trávicí proces.

Nafouklé břicho může mít za následek i závažné komplikace, proto když nafouklé břicho vznikne, doporučuje se navštívit lékaře a odhalit skutečnou příčinu tohoto problému. Na základě výsledků vyšetření je možné nafouklé břicho správně léčit.

Nafouklé břicho – kvůli nevhodným návykům

Není zvláštností, že nafouklé břicho zapříčiňují naše zlozvyky, které nepříznivě působí na fungování střev a trávení. V těchto případech se vyplatí vědomě změnit nežádoucí návyky, abychom předešli nepříjemným příznakům a důsledkům nadmutého břicha.

Ve většině případů je nejčastějším špatným návykem nesprávný způsob stravování, čehož důsledkem je nejprve nafouklé břicho a později nastanou i různé jiné zdravotní komplikace.

Vznik nadměrné plynatosti podporuje také konzumace příliš mastných jídel, konečným důsledkem pak může být výrazně nafouklé břicho.

Zejména u mladých lidí nebývá zvláštností, že důvodem nadmutého břicha je polknutý vzduch. Důvodem je zlozvyk - žvýkání žvýkaček, což způsobuje neustálé polykání vzduchu. Nafouklé břicho může zmizet, pokud žvýkání žvýkaček výrazně omezíme.

Častým zlozvykem je také nadměrná konzumace sladkostí. Většina lidí přitom jen velmi těžce tráví cukry, takže nafouklé břicho mohou způsobovat i nestrávené cukry. To platí i ohledně škrobu, který je rovněž těžce stravitelný. Konzumace přílišného množství sladkostí patří k nesprávným stravovacím návykům, které je potřeba změnit ještě předtím, než nastanou vážnější komplikace.

Mnoho druhů zeleniny obsahuje celulózu, která je nestravitelná, proto může nafouklé břicho vzniknout i z důvodu její konzumace. Takto způsobené nafouklé břicho je obvykle jen přechodným stavem, proto se konzumace zeleniny není nutno odříkat.

Nafouklé břicho - léčba

Nafouklé břicho lze efektivně léčit stravou bohatou na vlákniny, pravidelným pohybem, důkladným žvýkáním potravy, a kvůli dlouhodobému výsledku častou detoxikací organismu.

I když si to málokdo uvědomuje, fungování imunitního systému se na 75% odehrává ve střevech. Život se dá žít zdravě, bez nadmutého břicha. Aby tomu tak bylo, doporučuje se pravidelné absolvování důkladné detoxikační kúry.

Zdroj:
http://www.tree.com/health/intestinal-disorders-excessive-flatulence.aspx
http://www.medicinenet.com/script/main/hp.asp

Slim Tea®

Slim Tea® - Léčivý čaj pro detoxikaci a získání pravidelné stolice

Slim Tea® (pro pravidelnou stolici a detoxikaci) pomáhá navrátit normální funkci střev a umožňuje mít pravidelnou stolici. Laxativní účinek Slim Tea® pomáhá střevům při procesu detoxikace. Má uklidňující účinek na nervový systém, proto je vhodným nápojem před spaním. Neobsahuje kofein.