Méregtelenítés garanciával Természetes méregtelenítés Nem génmanipulált Svájci minőség

Nadýmání

NadýmáníNadýmání je velice častým problémem, jehož příčinou jsou především poruchy trávení. Tyto poruchy mohou být závažnějšího charakteru, anebo méně závažné, které jsou pouze nepříjemné, ovšem s tímto problémem lze každopádně bojovat a jeho příznaky se dají zmírnit.

Nadýmání je zapříčiněné tím, že se střevní trakt naplní plyny, které se uvolňují z nestravitelné a rozkládající se potravy. V některých případech se nadměrné množství vzduchu dostává do trávicího traktu jiným způsobem.

Pokud je nadýmání způsobeno pouze nevhodnými návyky, je nejvhodnější tyto návyky změnit. Jedním z nesprávných návyků může být např. časté žvýkání žvýkaček, přičemž člověk polyká příliš mnoho vzduchu. Dále je to příliš rychlé jedení, které rovněž způsobuje polykání velkého množství vzduchu. K množství obsahu plynu ve střevním traktu přispívá také pití přehnaného množství sycených nápojů.

Mimo jiných příčin také kouření je jedním z důvodů, že do trávicího traktu se dostává mnohem více vzduchu než je optimální. Řada lidí navíc v souvislosti s kouřením žvýká žvýkačku, aby zakryli nepříjemné pachy, ale v důsledku toho kuřák opět polyká vzduch navíc.

V uvedených případech jde jen o zlozvyky, jejichž vyloučením zajistíme, že do střevního traktu se dostane méně vzduchu, což s velkou pravděpodobností způsobí, že nadýmání bude očividně menší, anebo vymizí zcela.

Zabránit tomu, aby se nestrávená potrava ukládala ve střevním traktu, což následně při rozkladu produkuje plyny, je už o něco těžším, ale ne nemožným úkolem.

Máme dobrou šanci eliminovat nadýmání tím, že budeme věnovat pozornost tomu, abychom konzumovali co nejméně takových potravin, které obsahují nestravitelné, syntetické látky.

Pokud tento stav trvá už příliš dlouho, a z důvodu trávicích problémů se nadýmání stává u člověka každodenním symptomem, nestačí už jen změna stravovacích návyků. Jako první krok je nutné začít s „velkým úklidem“, čímž se odstraní dlouhodobě usazované odpadní látky, které narušují proces trávení.

Pokud je nafukování způsobeno špatným trávením, tehdy je potřebná očista střeva, aby se střevní flóra znovu uzdravila. Trávení se tak dostane do normálu.

U některých potravin je obsah celulózy vyšší, než organizmus dokáže tolerovat, ale navzdory tomu je vhodné nevyřazovat je z jídelníčku, protože obsahují řadu jiných užitečných látek. Patří k nim např. luštěniny, dále zelí, brokolice, květák, kedlubny atd.

Když po konzumaci takovéto stravy dojde k nadýmání, je to jen dočasný příznak, který je způsobený konzumací těchto jídel.

V některých případech může organismus citlivěji reagovat na některé potraviny, jejichž trávení probíhá delší dobu, a v těch případech může také dojít k nadýmání. Doporučuje se těmto potravinám raději vyhýbat.

Často se můžeme setkat s reklamami na léky určenými k odstranění nadýmání, ale tato cesta není nejšťastnějším řešením. Příznaky se odstraní jen dočasně, ale po uplynutí určité doby se zas vrátí. Nejlepší je odstranit přímo příčiny, na jejichž základě nadýmání vzniká.

Nadýmání a jeho příčiny ve většině případů odstraní důkladná očista střeva. Pokud nadýmání přejde do bolestivé fáze anebo se přidruží komplikace, je potřebné vyhledat lékařskou pomoc.

Slim Tea®

Slim Tea® - Léčivý čaj pro detoxikaci a získání pravidelné stolice

Slim Tea® (pro pravidelnou stolici a detoxikaci) pomáhá navrátit normální funkci střev a umožňuje mít pravidelnou stolici. Laxativní účinek Slim Tea® pomáhá střevům při procesu detoxikace. Má uklidňující účinek na nervový systém, proto je vhodným nápojem před spaním. Neobsahuje kofein.